Beyaz Fırın’da Yeni Menü Ne Vaadediyor?

Kış sezonu menümüz, yaklaşık 3 aylık yoğun bir çalışmanın ardından Ekim ayı ortasında Beyaz Fırın’larda yerini aldı. Yemeklerimizde de tatlılarımızda da mevsimin izlerini mutlaka fark edeceğinizi düşünüyoruz. Zira öncelikli amacımız her zaman olduğu gibi mevsiminde sebze meyve tüketimini desteklemek. Tabii bu arada alışkanlıklar nedeniyle evlerimizde pek sık yer veremediğimiz özel bazı ürünleri de menüde alternatif lezzetler olarak sunma fırsatını kaçırmadık. Burrata Peynirli seçenekleri ve ana yemeklerin yanında sunduğumuz mevsimin iddialı sebzesi karnabaharı denemenizi tavsiye ederiz.

Bu menüyü hazırlarken, arka plandaki farklı projelerin de katkısı ile sık sık denge üzerine sohbet etme şansımız oldu ekip olarak. Hayattan keyif almak, bunu doğru ve bilinçli seçimlerle yapmak, doğal, çeşitli ve renkli beslenmek, en önemlisi de bedenimizi beslerken ruhumuzu da beslemenin, sağlıklı ve mutlu bir yaşam için dengeye odaklanmanın önemi üzerine konuştuk. Tüm bu tartışmalar bizi daha iyisi için daha çok çabalamak yönünde motive etti. Menüde yer alacak seçenekleri tekrar tekrar gözden geçirdik, ham maddenin iyiliğinden yola çıkarak daha çok yerel üretici ile temasa geçtik, daha inatla aradık ve sonunda geniş bir menüde yapabileceklerimizin en iyilerini bir araya getirerek size sunduk.

Tavuk Eti Tüketmek mi Tüketmemek mi?

Doğal ham madde, doğal ürün üzerine sürekli araştırırken nihayet hepimizin içine sinen bir keşifte bulunduk. Adapazarı’ndaki bir çiftlikte yetiştirilen tavuklar, antibiyotik ve hormon kullanılmadan doğal bitki .rtüsü ve mevsimin meyve sebzeleriyle besleniyor, yemlerine sadece kırık kızıl buğday, kadife çiçeği tohumu, defne, adaçayı, keçiboynuzu ve kekik gibi doğal bitkilerin ekleniyor.

120 günlük doğal gelişimini tamamlayana kadar doğada serbestçe geziniyor, akşamları ise barınaklarına çekiliyor.

Yazlık Domatesler Kış Menüsünde
Domates evlerimizde olduğu gibi Beyaz Fırın mutfağında da başrol oyuncularından. Dolayısıyla mevsiminde sebze tüketmek konusunda bizi en zorlayan ürünlerden biri. İşte buna bir çözüm olarak yoğun bir hazırlığa giriştik. Yaz boyunca toplattığımız domatesleri -40 derecede dondurarak kış için sakladık. Tüm mağazalarımızda kullanılmak üzere hazırladığımız domatesler sayesinde kış boyunca menemende, pizza ve makarna soslarında yaz domateslerinin lezzetini tadabilirsiniz.

Lor Peyniri
Üretimden sofraya gelene kadar katedilen yol ne kadar kısa ise o kadar makbul. Bu bizi yerel üreticilere y.nlendirirken mutfakta da yeni yeni denemeler yapmaya yönlendirdi. Önceki menüde kendi üretimimiz olan granola yer alırken bu menüde salatalardan kahvaltıya sık sık ve bolca kullandığımız lor peynirini de kendimiz üretmeye başladık.

Menüyü sizlere sunduk ama mutfakta çalışmalar hiç bitmiyor. Siz bu seçeneklerin keyfini çıkarırken biz de yeni bir menü için hazırlıklara başladık bile.

Henüz yorum yapılmadı.

Bir yanıt ekleyin.

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.