Butik Pastalarımızın Hikayesi

Kurumsallaşma adımlarını ağır ağır ve sindirerek attığımız yıllarda personel profili ve insan kaynakları politikası da oturmaya başlamıştı. Personeli eğitimli gençler arasından seçmekten yanaydık. Sektörde çok fazla olmasa da Beyaz Fırın’da “alaylıların” yanında “mektepliler” de yer almaya başlamıştı. Yıllar içerisinde Beyaz Fırın pastacılık sektörüne usta yetiştiren bir okul gibi oldu.

Eğitimli bir ekip oluştukça uzun zamandır hayalini kurduğumuz butik pastacılık konusunda yerni adımlar atmaya başladık. Bu dönemde heykel bölümü mezunlarıyla çalışmaya başladık. Bu Türkiye’deki pastacılık sektörü için ilklerdendi. Önce Pasta, Kurabiye ve Çikolata bölümümüzün şefi Hıdır Usta ve ekibi tarafından pastalar hazırlanıyordu, ardından da heykeltraşlar pastaları şeker hamuru ile kaplayıp ayrıntılı bir süsleme ve şekil verme çalışması yapıyordu. Bu sayede Beyaz Fırın kısa sürede kutlama pastaları konusunda dikkat çekici bir hale geldik.

Butik pastacılıkta lezzet ve tasarım la yarattığımız farkı, 2104 yılında Türkiye’de ilk defa yapıp butik pasta koleksiyonumuza eklediğimiz Naked Cakes ile sürdürdük. Şeker hamuru kaplanmadan hazırladığımız, kekinin ve kremasının göründüğü pastaların süslemelerinde gerçek çiçekler ve taze meyveler kullanıyoruz. Farklı kategorilere sahip butik pasta ürün gamımıza eklediğimiz Naked Cakes Koleksiyonumuz,  butik pastada tazelik ve doğallık isteyenlerin gözdesi oldu.

Çocuklarınızın ilk yaşı, evliliğe attığınız ilk adım, düğününüz… Tüm özel günlerinizde mutluluğunuza ortak olmak için, 2000’li yılların başından bu yana, butik pastalarımızı hazırlıyoruz. Özel tasarım figürlerle süslü pastalar, gerçek çiçekler ve meyveler ile süslü şeker hamursuz, Naked Cake koleksiyonumuz… İşte butik pastalarımızın hikayesi. 🙂

Henüz yorum yapılmadı.

Bir yanıt ekleyin.

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.