Yaz Domateslerimiz

Bir tarım ülkesi olarak günümüzde giderek endişe yaratan boyutlara ulaşan yerel üretimin zayıflaması, bizim de üzerinde düşülmesi gereken konularımızdan bir oldu. Bu yüzden Pastane ve Brasserie mutfağımızda ürün tedariğini sağlarken olabildiğince yerel üreticiden mal almayı hedefliyoruz. Tedarik ettiğimiz ürünün kalitesinin devamlılığını sağlamak, mevsiminde üretilen meyve, sebzeleri kullanmak da yereli desteklemenin bir parçası bizim için. Bu konuda sizinle paylaşmak istediğimiz hikayelerimizden biri de “Yaz Domateslerimiz”. Mevsiminde meyve sebze kullanma konusunda bizi en çok zorlayan, yemeklerimizin vazgeçilmezi; domatesti. Yazın çıkan domatesi, aynı tazeliği ve lezzetiyle kışın da verebilmek uzunca bir süredir üzerinde çalıştığımız bir konuydu. Geçen yaz nihayet çalışmalarımız sonuç verdi. Senelerdir Bursa’dan çilek, frambuaz aldığımız üreticimizin desteği ile bölgedeki bir domates üreticisi ile tıpkı evlerimizdeki gibi, yazın hazırladığımız domatesleri kışın da mutfağımıza getirmenin yolunu bulduk. Evet tıpkı evlerimizdeki gibi. 😊

Tıpkı evlerimizde yaptığımız kış hazırlıklarında olduğu gibi, yaz güneşi altında, doğru tarımla yetişen sivri yaz domateslerini tek tek elle soyulup doğrandıktan sonra, -40 derecede şoklayarak kışa hazırladık. Soğuk zincir bozulmadan mağazalarımıza sevk ettiğimiz domateslerimiz, mağazalarımızda da, -18 derecede saklanıyor.

Bu kış, kahvaltının vazgeçilmezi menemenden, pizzalardaki domates sosa kadar pek çok üründe taze yaz domateslerinin lezzetini bulabilirsiniz.

#ruhunubesle #bedeninibesle

 

Henüz yorum yapılmadı.

Bir yanıt ekleyin.

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.